Dieta i zdrowie

Dieta

Uczęszczanie na zajęcia w klubach fitness jest coraz bardziej popularne. Możliwość zrelaksowania się, poznania nowych osób oraz uzyskanie wymarzonej sylwetki, to....

klub, fitness, Wrocławiu, aerobik, spinning, zumba

Klub fitness

2017-08-29 | Waldemar Noskowski

Uczęszczanie na zajęcia w klubach fitness jest coraz bardziej popularne. Możliwość zrelaksowania się, poznania nowych osób oraz uzyskanie wymarzonej sylwetki, to główne powody, dla których ludzie tak chętnie chodzą do tego typu miejsc. Nowoczesne kluby fitness posiadają szerokie oferty zająć, pośród których każdy może znaleźć coś dla siebie. Wśród popularnych zajęć wymienia się takie jak, zumba, aerobik oraz spinning. 

Wiele osób zadaje sobie pytanie odnośnie tego co wybrać, aby szybciej i skuteczniej poprawić kondycję, schudnąć. Warto zatem poznać jakie są różnice pomiędzy zumbą, a aerobikiem oraz które zajęcia lepiej wybrać. Zarówno jedno, jak i drugie zaliczane jest do tak zwanych ćwiczeń cardio, które to opierają się na intensywnej wymianie tlenowej, które zapewniają poprawienie metabolizmu, czego efektem jest spalanie tkanki tłuszczowej. 
Zobacz więcej szczegółów na stronie www
Co więcej zarówno aerobik, jak i zumba skutecznie poprawiają wydolność organizmu, a więc mają pozytywny wpływ na serce oraz układ krążenia. Podczas ćwiczeń wydzielają się natomiast endorfiny, które skutecznie poprawiają samopoczucie, a także obniżają poziom stresu. Sam aerobik jest pojęciem nieco szerszym aniżeli zumba, gdyż pod nim kryją się nie tylko ćwiczenia ruchowe, ale także typowo siłowe, a także takie które mają na celu wzmocnienie oraz uelastycznienie mięśni całego ciała. Warto podkreślić, iż niektóre ćwiczenia aerobowe mogą wykonywać nawet seniorzy, czy kobiety w ciąży. 
Klub fitness we Wrocławiu oferuje zarówno zajęcia z zumby, jak i aerobiku, który jednak ma swoje wady. Warto tutaj zaznaczyć, iż opiera się on jednak głównie na monotonnych powtórzeniach.

Spartan WCT 1

ul. Wejherowska 34,
54-239 Wrocław,
tel. 71 356 35 01,
sekretariat@spartan.wroc.pl

http://www.spartan.wroc.pl Spartan WCT 2

ul. Lubińska 53,
53-623 Wrocław,
tel. 71 354 81 85,
recepcja.lubinska@spartan.wroc.pl

http://www.spartan.wroc.pl Spartan WCT 3

ul. Krajewskiego 2,
50-690 Wrocław,
tel. 71 348 42 17,
recepcja.sepolno@spartan.wroc.pl

http://www.spartan.wroc.pl Spartan WCT 4

ul. Trzebnicka 33,
50-231 Wrocław,
tel. 71 329 03 75,
recepcja.trzebnicka@spartan.wroc.pl

http://www.spartan.wroc.pl Spartan WCT 5

ul. Spiska 1,
50-562 Wrocław,
tel. 71 367 60 08,
recepcja.spiska@spartan.wroc.pl

http://www.spartan.wroc.pl Spartan WCT 5

ul. Spiska 1,
50-562 Wrocław,
tel. 71 367 60 08,
recepcja.spiska@spartan.wroc.pl

http://www.spartan.wroc.pl

Powiązane tagi: